Công ty TNHH Xuất khẩu Lao động Bảo Sơn được ủy quyền bởi công ty Đài Loan cần tuyển lao động làm việc tại Đài Loan đối với thông tin sau:
1. Thông tin đơn hàng:
– Môi trường làm việc: Công xưởng
– Công việc: hàn điện, hàn CO2
– Địa điểm làm việc: Cao Hùng
– Thời hạn hợp đồng: 3 năm
– Dự kiến xuất cảnh: Tháng 9/2019.
– Hình thức tuyển: phỏng vấn skype
2. Điều kiện thi tuyển:
– Nam giới, tuổi từ 22-35, chiều cao từ 1,60 m, cân nặng từ 60 kg
– Yêu cầu khác: Lao động có kinh nghiệm hàn, nhanh nhẹn. Lấy cả đi mới và đi về rồi.
3. Quyền lợi:
– Mức lương cơ bản: 23.100 đài tệ
– Lương tăng ca 150 đài tệ/1h; tăng ca 4h/ngày, trung bình tháng 80h
– Trợ cấp tay nghề: 5.000 đài tệ/tháng
Thông tin liên hệ:
Trụ sở chính: Số 50 Nguyễn Chí Thanh, quận Đống Đa, Thành phố Hà Nội.
Văn phòng Công ty: 89 đường Lạc Long Quân, phường Nghĩa Đô, quận Cầu Giấy, Hà Nội.
Hotline: 0855437222
E-mail: info@baosonmanpower.vn
Merely wanna say that this is very useful, Thanks for taking your time to write this.
Thanks for the auspicious writeup. It if truth be
told was once a amusement account it. Look advanced to more added
agreeable from you! However, how can we communicate?
An interesting discussion is definitely worth comment. I do believe that you ought to write more about this subject, it might not be a taboo matter but usually folks don’t talk about such topics. To the next! Kind regards!
I’m impressed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that’s both equally educative and amusing, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The problem is something that too few people are speaking intelligently about. I am very happy I stumbled across this during my hunt for something relating to this.
Hello! I simply want to give you a big thumbs up for the excellent information you have here on this post. I will be returning to your blog for more soon.
Good post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon on a daily basis. It’s always exciting to read through articles from other authors and use a little something from other web sites.
Good article. I certainly love this site. Stick with it!
The very next time I read a blog, Hopefully it won’t fail me as much as this particular one. After all, I know it was my choice to read through, but I really believed you would probably have something helpful to say. All I hear is a bunch of whining about something you could fix if you weren’t too busy seeking attention.
Everyone loves it when individuals get together and share thoughts. Great website, continue the good work.
Good web site you have got here.. It’s difficult to find high-quality writing like yours these days. I seriously appreciate people like you! Take care!!
Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon on a daily basis. It will always be interesting to read through articles from other writers and use a little something from other websites.
An interesting discussion is definitely worth comment. I do think that you need to write more on this issue, it might not be a taboo matter but generally people do not speak about such topics. To the next! All the best!
Good site you have got here.. It’s hard to find high-quality writing like yours these days. I honestly appreciate individuals like you! Take care!!
Saved as a favorite, I like your website.
Great article. I will be experiencing some of these issues as well..